Aktualności

Jak wykonać nowoczesną instalację elektryczną?

Nowoczesna instalacja elektryczna to nie tylko wysokiej jakości przewody, gniazdka i włączniki. Obecnie, technologie elektryczne są na tyle zaawansowane, że umożliwiają automatyczne, smart-sterowanie funkcjonowaniem poszczególnych sprzętów i urządzeń podłączonych do instalacji. Jak wykonać instalację elektryczną, która oferuje tego rodzaju udogodnienia? Co będzie potrzebne do jej wykonania?

Jak podłączyć czujnik ruchu – wskazówki

Czujniki ruchu rozświetlają ciemność wieczorami i dbają, by nikt nie kręcił się po naszym podwórku. Jak podłączyć czujnik ruchu na klatce schodowej albo przed domem? Ten tekst podpowie Ci, jak to zrobić.

Rodo a monitoring prywatny - czy monitoring domu jest legalny?

RODO a monitoring prywatny to kwestia, która budzi wątpliwości wśród właścicieli nieruchomości. Wielu osobom instalacja kamer przed domem wydaje się bowiem sprawą wyłącznie osobistą. Jej celem jest podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, którzy świadomie zgadzają się na nagrywanie. Jednak w świetle obowiązujących przepisów kamera na posesji musi spełniać pewne wymagania dotyczące nagrywanego obszaru. Czy monitoring w domu jest legalny? Czy można zamontować kamerę na budynku bez żadnych konsekwencji? Wyjaśniamy.

Jaka kamera do monitoringu zewnętrznego?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa budynku i osób w nim przebywających warto zainwestować w monitoring. Jaka kamera do monitoringu zewnętrznego będzie odpowiednim wyborem? Najlepiej sięgnąć po rozwiązania dostarczane przez renomowanego producenta, który będzie w stanie zapewnić wysoką jakość tego sprzętu. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, na jakie kamery do monitoringu posesji warto się zdecydować i czym się kierować podczas zakupu.

Ile kosztuje założenie monitoringu w domu?

Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo nieruchomości i zastanawiasz się, ile kosztuje monitoring domu? Cena systemu zależy od wielu czynników, takich jak liczba i jakość urządzeń. Na rynku dostępne są zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, które zapewniają najwyższy stopień ochrony. Sprawdź, ile kosztuje monitoring posesji oraz domu jednorodzinnego i co wpływa na cenę instalacji.

Monitoring w domu, czyli czym są kamery IP?

Jedną z podstawowych potrzeb, jaką powinien zapewniać nam dom, stanowi poczucie bezpieczeństwa. Nowoczesne kamery IP to świetny sposób na to, jak stworzyć w swojej nieruchomości niezawodny monitoring, który pozwoli Ci na bieżąco kontrolować to, co się w niej dzieje. Zainstalowane przez specjalistów kamery wi-fi to znakomite uzupełnienie systemu alarmowego oraz gwarancja Twojego spokoju na co dzień. Przekonaj się, czym są kamery IP oraz jak działa oparty na nich system monitoringu.

Czujniki dymu i gazu – czy warto je zainstalować w domu?

W życiu niekiedy niewielkie obiekty odgrywają ogromną rolę. Zdanie to znakomicie opisuje czujniki dymu i gazu, które mimo znikomych rozmiarów mogą uratować Twoje życie i dobytek. Mimo tego wiele osób w Polsce nadal nie decyduje się na zakup tego typu sprzętu. Przekonaj się, czy czujnik dymu i czadu to opłacalna inwestycja i na jakiej zasadzie działają te urządzenia.

Szkolenie Grenton - poziom I - 08.02.2022

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Grenton organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Dlaczego warto założyć monitoring w domu lub mieszkaniu?

Jedną z najważniejszych funkcji domu lub mieszkania jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim mieszkańcom. Dobrze zaprojektowany monitoring domu to świetny sposób na realizację tego celu. Jego montaż znacznie poprawia komfort życia i zapewnia poczucie bieżącej kontroli. Z dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego monitoring mieszkania jest opłacalny oraz na jaki system warto postawić.

Czym są sceny w inteligentnych domach i jak je ustawiać?

Chcesz stworzyć w domu idealną atmosferę na randkę, do usypiania dziecka lub przyjemnego wieczoru z filmem? Sceny w smart home Fibaro to doskonały sposób na realizację tego celu. Dzięki nim łatwo wprowadzisz do pomieszczenia niepowtarzalny klimat, który będzie świetnie dopasowany do Twoich aktualnych potrzeb. Dowiedz się, czym są sceny w inteligentnych domach, a także co możesz zyskać, korzystając z nich.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo domu?

Jednym z podstawowych wyzwań stawianych przed automatyką domową jest zapewnienie mieszkańcom spokoju i komfortu życia. Bezpieczeństwo w smart home powinno więc stać na najwyższym poziomie – w tym celu sięga się po różnego rodzaju systemy i rozwiązania takie jak alarmy czy monitoring. Istnieją również inne sposoby na to, jak zwiększyć bezpieczeństwo nieruchomości, wiążące się m.in. z wymianą drzwi okien. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak poprawić poziom bezpieczeństwa domu, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Ile kosztuje założenie alarmu w domu?

Wiele osób pragnących zwiększyć swój komfort życia i poczucie bezpieczeństwa zastanawia się nad tym, ile kosztuje alarm do domu. Sprawnie działający system alarmowy ma bowiem sprawić, że będą mogli spokojnie zasnąć, bez obaw przed pojawieniem się nieproszonych, nocnych gości. Instalacja alarmowa to również przydatne rozwiązanie w momencie, gdy domownicy wyjeżdżają na wakacje i pozostawiają dom bez opieki. W momencie, gdy intruz będzie próbować się włamać, nowoczesny system alarmowy prześle informację o tym zdarzeniu na telefon. Dowiedz się, ile kosztuje założenie alarmu w domu i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Czym są inteligentne instalacje?

Wiele osób zainteresowanych nowinkami technicznymi do użytku domowego może zadawać sobie pytanie: inteligentna instalacja – co to jest? Technologie smart home są coraz częściej wykorzystywane ze względu na to, jak poprawiają komfort życia i bezpieczeństwo domowników. Instalacja inteligentny dom wyróżnia się tym, że składające się na nią systemy współpracują ze sobą i wymieniają się informacjami, tworząc sieć, która zapewnia użytkownikom zróżnicowane funkcjonalności. Ta wyższa złożoność mechanizmów działania pozwala odróżnić instalacje inteligentne od zwykłej automatyki domowej.

Czy warto zakładać klimatyzację w domu? Ile to kosztuje?

Nutka ochłody w upalne lato lub przyjemne ciepło w zimowy wieczór to coroczne marzenie wielu osób. Czy warto zakładać klimatyzację w domu – to pytanie zdaje się wtedy zupełnie naturalne, ale często pozostaje porzucone bez odpowiedzi. Należy jej udzielić zawczasu, żeby przy następnej fali upałów lub mrozów móc cieszyć się optymalną temperaturą w pomieszczeniu. Zastanawiając się nad tym, czy warto montować klimatyzację w domu, trzeba podkreślić, że to rozwiązanie niesie za sobą więcej korzyści niż tylko powiew orzeźwiającego powietrza w skwarny dzień. Jeśli chcesz dowiedzieć się o jakich korzyściach mowa, to zapoznaj się z dalszą częścią tekstu.

Grenton czy Fibaro

Inwestycja w inteligentny dom to poważna sprawa, dlatego nic dziwnego, że wybór odpowiedniego systemu budzi wątpliwości. Grenton czy Fibaro – to te dwie marki systemów smart home często konkurują ze sobą o względy klienta. Wybór nie jest łatwy, gdyż mamy do czynienia z czołowymi produktami na rynku, które mają swoje niepodważalne atuty. Czym charakteryzują się rozwiązania tych uznanych firm i jakie są różnice między nimi? Przekonasz się o tym w trakcie lektury tego artykułu!

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzację w domu?

Upalne letnie miesiące potrafią dać się we znaki każdemu z nas. Część osób wyposaża się w mobilne wiatraki, których zadaniem jest wprawianie powietrza w ruch. Są one jednak mało wydajne, a ciągnące się po ziemi kable utrudniają życie domownikom. Dlatego w domach i mieszkaniach coraz częściej spotkamy klimatyzację automatyczną.

Monitoring domu przez telefon

Rozwiązanie, które daje efekt kamera w domu – obraz w telefonie cieszy się coraz większą popularnością. Zapewnia bezpieczeństwo oraz kontrolę swojej posesji. Dzięki aplikacji na smartfona, obraz oglądać można nawet z najdalszych zakątków świata. Dlatego też monitoring domu przez telefon to świetna opcja dla wszystkich, którzy poszukują sprawnie działającego systemu ochrony, bez konieczności opłacania firm ochroniarskich. Okazuje się, że rozwiązanie to jest skuteczne, a jednocześnie wymaga niższych nakładów pieniężnych. Dodatkowo samodzielne nadzorowanie monitoringu działki, domu, czy mieszkania w telefonie, daje poczucie większej kontroli. Sprawdź, jak działają te systemy i czy kamera z podglądem na telefonie to opcja dla Ciebie!

Czy rekuperacja się opłaca?

Wiele osób na etapie planowania inteligentnego domu zastanawia się, czy rekuperacja się opłaca? System mechanicznej wentylacji pozwala na optymalizację kosztów gospodarowania ogrzewaniem posesji. Na rekuperację decydują się coraz częściej  także właściciele nieruchomości planujący jej modernizację. Jednak co to właściwie jest wentylacja mechaniczna i w jaki sposób wprowadza do pomieszczenia czystsze powietrze?

Czy warto zakładać alarm w domu?

Decydując się na elektroniczne zabezpieczenie własnej posesji, bardzo często nie wiemy, jaki alarm do domu wybrać. Ofert jest wiele, a my kompletnie się na tym nie znamy. Czy potencjalny włamywacz nie będzie w stanie go sforsować? I jak zareagują czujniki alarmu w domu, kiedy będą się kręcić po nim domownicy? Wszystko zależy od wyboru konkretnej technologii, dlatego warto byś dowiedział się, jaki nowoczesny system alarmowy do domu pozwoli Ci spać spokojnie.

Montaż kamer w domu

Instalacja kamer w domu staje się standardem, który wynika z naturalnej potrzeby bezpieczeństwa ludzi. Wzmożone zainteresowanie monitoringiem ma również bezpośredni związek z rozwojem idei smart home. Inteligentny dom w sposób odczuwalny podnosi komfort i jakość życia, a jednocześnie zapewnia skuteczną ochronę przed niepożądanymi sytuacjami, np. próbą kradzieży. Instalacja kamer w domu jest jednym z najprostszych sposobów na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, a zaawansowane rozwiązania technologiczne gwarantują wysoką jakość obrazu także w czasie rzeczywistym.

Monitoring mieszkania przez telefon

Tak jak inwestycja w bezpieczeństwo nie jest chwilową fanaberią, tak monitoring mieszkania przez telefon jest w zasięgu Twoich możliwości. Rozwiązania typu smart home są wdrażane coraz częściej ze względu na potrzebę ochrony mienia oraz kontroli nad tym, co dzieje się wewnątrz domu, kiedy nas tam nie ma. Inteligentny dom jest miejscem, w którym komfort i jakość życia mieszkańców jest stawiana na pierwszym miejscu – kamera z podglądem w telefonie stanowi uzupełnienie tego trendu, gwarantując bezpieczeństwo bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. 

Zalety i wady inteligentnego domu

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się rozwiązania typu smart, których naczelnym zadaniem jest ułatwić i uprzyjemnić życie. Wady inteligentnego domu wcale nie są takie straszne, a zalety stanowczo je wynagradzają - dzisiaj przyjrzymy się i jednym i drugim. 

Co to jest inteligentny dom?

Rozwój technologii jest nieunikniony i co więcej, możemy z niego korzystać na co dzień – w związku z tym wyjaśniamy, co to jest inteligentny dom, pokazując, że automatyczne sterowanie budynkiem jest skuteczną odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. 

Szkolenie Fibaro - Marzec

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Grudzień

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Listopad

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Październik

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Wrzesień

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Styczniowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Grudniowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Wrześniowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Czerwiec

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - poziom II - 25.04.2017

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Marzec

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Luty

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Styczniowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Grudniowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Listopadowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Październikowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Wrześniowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - Terminy Sierpniowe

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - nowe terminy

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - poziom I - 19.05.2016

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - poziom II - 24.05.2016

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - nowe terminy

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach

Szkolenie Fibaro - poziom II - 24.05.2016

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - poziom I - 17.03.2016

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - poziom II - 10.03.2016

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - poziom II - 25.02.2016

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - nowe terminy

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - poziom II - 27.01.2016

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.

Szkolenie Fibaro - poziom I - 14.01.2016

Serdecznie zapraszamy firmy z branż instalacyjnych, na szkolenie techniczne z zakresu montażu i konfiguracji systemu Fibaro organizowane przez autoryzowany Salon w Katowicach.