Czym są sceny w inteligentnych domach i jak je ustawiać?

Chcesz stworzyć w domu idealną atmosferę na randkę, do usypiania dziecka lub przyjemnego wieczoru z filmem? Sceny w smart home Fibaro to doskonały sposób na realizację tego celu. Dzięki nim łatwo wprowadzisz do pomieszczenia niepowtarzalny klimat, który będzie świetnie dopasowany do Twoich aktualnych potrzeb. Dowiedz się, czym są sceny w inteligentnych domach, a także co możesz zyskać, korzystając z nich.

Co to są sceny w inteligentnym domu?

Systemy smart home zapewniają wiele benefitów swoim właścicielom. Zwiększają bezpieczeństwo domu, a także pozytywnie wpływają na komfort przebywających w nim domowników. Jednym z istotnych udogodnień, które oferuje inteligentny dom, są tzw. sceny. Scena w inteligentnym domu to grupa poleceń skierowana do różnych systemów oraz urządzeń elektrycznych, np. oświetlenia, ogrzewania, rolet czy sprzętu muzycznego umożliwiająca uzyskanie określonego efektu w danym wnętrzu. Ta funkcjonalność bazuje na odpowiednim stanie wskazanych czujników reagujących m.in. na porę dnia czy warunki pogodowe. Pojęcie sceny nieprzypadkowo nawiązuje do świata filmu lub teatru, ponieważ w tym przypadku to Ty jesteś reżyserem! Zdecyduj, według jakiego scenariusza ma przebiegać dana chwila i przygotuj własne sceny.

Co sprawia, że warto korzystać ze scen w inteligentnych domach?

Właściciele inteligentnych domów opartych na systemach smart home Fibaro lub smart home Grenton doceniają fakt, że mogą zintegrować działanie poszczególnych urządzeń tak, aby świetnie wpasowywały się w ich potrzeby w określonym momencie dnia lub nocy. Najważniejszą zaletą, która charakteryzuje sceny Fibaro oraz sceny Grenton, jest to, że znakomicie poprawiają nastrój i umożliwiają zwiększenie satysfakcji płynącej z danej chwili. Świetnym przykładem może być moment powrotu z pracy. Po przekroczeniu progu domu może powitać Cię ulubiona muzyka i lekkie przysłonięcie rolet sprzyjające przyjemnemu relaksowi po godzinach zmagania się z obowiązkami. A może wolisz, żeby przywitał Cię wybrany program w telewizji? Nie ma problemu, wystarczy odpowiednie skonfigurowanie sceny i możesz wygodnie rozsiąść się na kanapie oraz cieszyć się najnowszym odcinkiem serialu.

Sceny w inteligentnych domach to sprawdzona metoda na szybkie dostosowanie atmosfery panującej w pokoju do Twoich oczekiwań. Tworzenie scenariuszy w systemach smart home Fibaro oraz Grenton jest szybkie i intuicyjne – opracuj swoją scenerię na wybraną okazję i ciesz się pięknem danej chwili!

Poznaj ciekawe pomysły na scenę w inteligentnym domu

Inteligentny dom Fibaro, podobnie jak smart home Grenton, pozwala na to, aby tworzyć w nim różnorodne sceny wedle własnego uznania. Sprawdź kilka naszych propozycji dotyczących tego, jak można ustawić taką scenę – możliwe, że któraś z nich wyda Ci się szczególnie inspirująca:

  • Mecz,
  • Śpij, Kochanie,
  • Lekki poranek,
  • Wyjście z domu.

Mecz – święto sportu w świetnej atmosferze

Zbliża się ważne spotkanie reprezentacji? A może Twój ulubiony klub rozgrywa starcie na szczycie tabeli? Daj tylko sygnał i rolety zostaną zasłonięte, światło zgaszone, a telewizor uruchomiony. Przygotuj tylko jakieś przekąski i ciesz się niezwykłymi emocjami wraz ze znajomymi.

Śpij, Kochanie, czyli sposób na szybsze uśpienie Twojej pociechy

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że usypianie malucha potrafi sprawić wiele problemów. Ułatw sobie to zadanie i stwórz scenę, w której opuszczą się rolety, światło zostanie przyciemnione, a w pokoju pojawią się kojące dźwięki ulubionej kołysanki Twojego dziecka.

Scena Lekki poranek zachęci Cię do wynurzenia się spod kołdry

Nie należysz do rannych ptaszków i poduszka o poranku wydaje się wyjątkowo kusząca? W inteligentnym domu Fibaro możesz skorzystać ze sceny, która pomoże Ci obudzić się w dobrym nastroju. O odpowiedniej porze rolety zostaną odsłonięte, temperatura idealnie dostosowana do Twoich upodobań, a z głośników rozlegnie się wybrana muzyka z Twojej playlisty. Jeszcze tylko filiżanka pobudzającej kawy i z uśmiechem na twarzy zaczynasz kolejny dzień!

Zapewnij sobie spokój dzięki scenie Wyjście z domu 

Niemal każdy z nas miał w życiu sytuację, w której po wyjściu z domu zastanawiał się, czy na pewno wszystkie urządzenia zostały wyłączone. Sceny Fibaro oraz Grenton pozwolą Ci uniknąć takich dylematów – wystarczy, że zaprogramujesz scenę, dzięki której jednym poleceniem wyłączysz wszystkie niepotrzebnie włączone urządzenia takie jak lampa czy telewizor.

Smart home Fibaro i smart home Grenton – postaw na sprawdzone rozwiązania

Jeżeli szukasz systemów smart home, które umożliwią Ci realizację różnorodnych scenariuszy, to wybór rozwiązań od Fibaro lub Grenton jest strzałem w dziesiątkę. Pozwalają one na stworzenie dopracowanego inteligentnego domu, który będzie zapewniać komfort i bezpieczeństwo domownikom przez długi czas.

Smart home Fibaro to dopracowany system umożliwiający jednoczesne sterowanie wieloma urządzeniami w całym domu za pomocą aplikacji mobilnej. Jego sprawne działanie zapewniają liczne czujniki takie jak czujka dymu czy zalania. Smart home Fibaro bazuje na bezprzewodowej technologii Z-Wave, która pozwala na nieingerowanie w strukturę budynku, a różnego rodzaju instalacje elektryczne współpracują z nią bez zarzutu.

Klienci decydujący się na system smart home Grenton zapewniają sobie intuicyjny inteligentny dom, który możesz kontrolować, nawet gdy nie ma Cię w pobliżu. Jeżeli podczas Twojej nieobecności wydarzy się coś istotnego, otrzymasz stosowne powiadomienie w postaci wiadomości PUSH na Twój telefon.

Podsumowanie

Podoba Ci się wizja, w której sceny Fibaro bądź Grenton pozwalają Ci w banalnie prosty sposób stworzyć znakomity nastrój w domu? Powierz projekt i realizację inteligentnego domu doświadczonym fachowcom z X-Mont. Od lat naszą specjalnością jest nowoczesna automatyka domowa na Śląsku, która ułatwia codzienne życie wielu naszym klientom. Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny naszej usługi w przypadku Twojego domu i pozwól nam na wykonanie profesjonalnego projektu i montażu rozwiązań smart home, które umożliwią Ci następnie tworzenie różnorodnych scen na dowolną okazję. Skorzystaj z naszych usług.